Aj keď by ste svojich chlpatých nezbedníkov za nič nevymenili, niekedy je pre nich lepšie, keď ich na chvíľu zveríte do dobrých rúk, kým si vy užijete pozeranie pamiatok a opaľovanie na pláži. Vtedy pomôže psí hotel.
 Najlepšie je vybrať  taký, kde psy nemusia byť zavreté v kotercoch, ale môžu voľne behať, či už vnútri alebo vonku a celý deň je niekto s nimi. Je skvelé, ak sa vo vnútri cíti psík ako doma, často sú to izby zariadené gaučami, pelechmi a hračkami.  Mnoho z nich má aj dvor alebo záhradu, kde si môžu užiť voľný výbeh.

psi

Ideálne je, ak prvýkrát zostanete nejaký čas so psíkom na novom mieste a ukážete mu všetko neznáme a predstavíte im nových kamošov. Psychicky im to veľmi pomôže a aj vy budete spokojnejší, keď budete vedieť, kde a s kým svojho psíka nechávate a ako sa mu tam páči. Pre ešte príjemnejší pobyt mu zoberte so sebou jeho deku, obľúbenú hračku a samozrejme obľúbené dobroty, aby sa cítil ako doma.

procházka

Pokiaľ ste niektoré dni cez deň pracovne vyťažený a nechcete nechať chlpáča samého, aj v tomto vám vie hotel pomôcť. Ponúkajú aj stráženie psíka cez noc. Ak niekam cestujete na viac dní, napríklad lietadlom, a nechcete zbytočne stresovať psíka, v hoteli sa oňho dobre postarajú a vytvoria mu zábavný program.
V tých modernejších vedia zabezpečiť aj základný výcvik, rôzne masáže a aromaterapiu.

pes
V dnešnej dobe, šikovných počítačov a telefónov, už veľa hotelov posiela majiteľom psíkov aj fotky, aby videli, ako sa ich psíci majú a čo robili.
Doplnok k hotelom sú aj škôlky pre psy, ktoré sú určené najmä pre šteniatka, mladé psy a tie, čo nechcú ostať doma samé. Pomôže to najmä tým, čo sú dlho v práci a nevedeli by šteniatku zabezpečiť venčenie dostatočne často a zároveň sa mladý psík nebude cítiť osamelo. Funguje to ako škôlka pre deti, ráno majiteľ psíka donesie a po práci si ho vyzdvihne. Počas dňa sa mu venujú, učia ho základnému výcviku a čistotnosti, socializujú ho a hrajú sa s ním.
Pri dobrom výbere hotela, kde sa chlpáčom venujú a proste milujú zvieratá, to psík pár dní zvládne aj bez vás a dokonca to môže byť preňho aj príjemná zmena s množstvom zábavy.