Kozmetické spoločnosti nás neustále bombardujú lepšími a kvalitnejšími prípravkami. Šampón, ktorý vráti lesk a zdravie zničeným vlasom, telové mlieko, ktoré dodá pokožke pocit sviežosti, sprchové gély, ktoré suchú pokožku hydratujú a mnoho ďalšieho.

krém

Najnovší hit – prírodná kozmetika.

Už dávno sa prišlo na to, že syntetické (umelé) látky v kozmetike nám veľmi neprospievajú. Sú príčinou mnohých kožných ekzémov, alergií a ďalších problémov. V snahe vyhnúť sa im začali sa v oblasti kozmetického priemyslu používať prírodné látky.

Nature, natural, prírodné, …

Tieto nápisy môžete dnes čítať na väčšine kozmetických prípravkoch. Bohužiaľ nie vždy to aj tak je. Pod názvom „prírodný“ môžete nájsť aj kozmetiku, ktorá obsahuje len 1% prírodných látok. Ten zvyšok tvoria umelé zložky. V tomto prípade sa asi o prírodnom prípravku nedá hovoriť. Presne preto si všímajte zloženie produktu.

levandule

Zloženie

Prečítajte si aj zadnú stranu kozmetických výrobkov. Zloženie výrobku Vám o jeho ingredienciách prezradí viac, ako len veľký nápis v prednej časti.

V prírodnej kozmetike

 – základ prípravku tvorí rastlinný olej (olivový, mandľový, sójový,…).

– konzervanty na prírodnej báze (vitamín E, alebo éterické oleje).

– tenzidy sú rastlinného pôvodu (tieto látky majú za úlohu odmasťovať a čistiť pokožku) .

kosmetika

Kategórie prírodnej kozmetiky

1.     Pure nature – kozmetika s týmto nápisom je vyrobená len z prírodných surovín

2.     Prírodná kozmetika – táto kozmetika obsahuje prírodné zložky, ale aj niektoré povolené konzervanty

3.     BIO kozmetika – v tejto kozmetike máte zaručené jej prírodné zloženie. Všetky zložky v nej sú získané z rastlín a živočíchov chovaných a pestovaných bez pesticídov, umelých hnojív a rastových hormónov

4.     Kozmetika s obsahom prírodných zložiek – v tejto kozmetike je málo prírodných látok, sú len doplnkom k syntetickým zložkám.

Ak sa rozhodnete pre prírodnú kozmetiku, dobre si overte koľko a akých prírodných zložiek obsahuje. Možno strávite jej preberaním viac času, ale výsledok za to stojí.

Prírodná kozmetika
5 (100%)1