Najdôležitejšou vecou je postieľka. Malé deti potrebujú predsa  veľmi  dlhý spánok.  O tom niet veru pocbýb ! A samozrejme potrebuje  také „spacie miesto“, ktoré je dobré a pohodlné.

miminko


Detská postieľka pre malé dieťa musí spĺňať mnohé požiadavky a mala by byť schopná vykonávať  aj iné rôzne funkcie. Starostlivo  zabalené dieťa v nej  by malo príjemne spať, ale malo by mať odtiaľ aj dobrý výhľad, aby nestratilo zo zorného poľa  nič zaujímavé, aby videlo každého a všetko okolo neho; na elastickom matraci by mala byť pohodlná zábava na skákanie, prebudenie skoro ráno a netrpezlivé čakanie na  prebudenie sa mamy a otca.  Najdôležitejšia je ale bezpečnosť dieťatka Pri výbere detskej postieľky by sa preto mali zohľadniť mnohé aspekty!


Kolíska, kočík alebo detská postieľka?

    Kolíska a kočík sú samozrejme roztomilé, krásne a veľmi príjemné. Dieťa leží, ako v jemnom páperovom vtáčom hniezde,  alebo ako v malej  nore, je to síce veľmi príjemné na pohľad, menej príjemné pre vývoj dieťaťa a namáhavé pre matku. Dieťatko  sa upokojuje, cíti sa tak chránené! Jedna zlá vec:  bábätko si zvykne na hojdanie a nebude inak vedieť zaspať a naviac je to iba dočasné riešenie z hľadiska bezpečnosti dieťetka. Odporúčam teda okamžite kúpiť „normálnu“ detskú postieľku. Aj finančne to je rozumné riešenie.

postýlka


Akú máme vybrať z toho čo je na trhu- https://ivanna.sk/co-je-na-trhu-k-dostaniu?


  • S výškovo nastaviteľným roštom

  • S priehľadnými bokmi

  • Z dobre materiálu, ktorý sa dobre čistí a je nezávadný

  • S plochou na prebaľovanie –najlepšie keď je plocha ohraničená aby sa nám dieťatko nevyšmyklo

  • S odkladacím priestorom na najnutnejšie veci ako sú plienky, košieľky, dupačky….

  • S miestom pre zavesenie hračiek- nech sa má na čo dívať

  • S kolieskami- aby sme ju vedeli ľahko presúvať podľa potreby


Takéto detské postieľky sú na trhu v rôznych cenách. Od 50 € počínajúc. Koľko nám náš zárobok dovolí . Najlepšie sú tie, ktorých matrac a rošt sa dá využiť do postele predškoláka. 

Ohodnoťte příspěvek