Vonkajšie nástenné svietidlá a závesné svietidlá
Vyberajte najlepšie vonkajšie osvetlenie také, ktoré majú pohybové čidlo alebo súmrakový senzor. Svetlo sa tak zapne vo chvíli, keď ho naozaj potrebujete. Svietidlá majú LEDkový zdroj, sú úsporné a dokážu svietiť aj na vzdialenosť niekoľkých metrov a zároveň do niekoľkých smerov.

lampa

Pohybové čidlású súčasťou mnohých nástenných a závesných svietidiel. Pohybové čidlo tiež využijete, keď prichádzate do garáže alebo sa chcete premiestniť na terasu. Tieto svietidlá vo väčšine prípadov disponujú LED svetelným zdrojom. Okrem iného sa jedná aj o výborný bezpečnostný prvok.

Solárne osvetlenie
Cez deň sa na záhrade, balkóne alebo terase nabije a po súmraku priestor dobre osvetlí. A to každý deň až do vybitia batérie. Je síce lacnejšou a veľmi úspornou variantov vonkajšieho osvetlenia, neovplyvníte ale chvíľu, kedy naozaj potrebujete mať záhradu osvetlenú. Toto osvetlenie je veľmi lacný a úsporný variant, ako osvetliť záhradu. Môžete siahnuť po zapichovacích stĺpcoch, nástennom osvetlení alebo napríklad po LED páskach.. Len majte na pamäti, že vám tento typ osvetlenia poslúži len do doby, než sa vybije batéria, ktorá sa počas dňa nabíjala.

Ďalšia možnosť, ako si trochu uľahčíte život, sa nazýva súmrakový senzor. Všetci nosíme vo vreckách smartfóny, tak prečo by sme aj našim záhradám nedopriali inteligentné osvetlenie. Svietidlá so súmrakovým senzorom sa zapnú presne vo chvíli, keď ich potrebujeme – pri stmievaní.

světlo

Stĺpové osvetlenie
Vyberajte podľa toho, akú plochu chcete mať osvetlenú. Vysoké sa budú hodiť na príjazdové cesty a nízke na lemovanie záhonov, či vzdialených zákutí.
Pri výbere správneho osvetlenia teda myslite nielen na to, ktorá žiarovka vám ušetrí najviac energie, ale aj na to, čo patrí k aktuálnym trendom a ako sa konkrétne svetlo hodí k vášmu štýlu.

Ako osvetliť záhradu a príjazdovú cestu?
5 (100%)1